SBI Kripto Türev Piyasasını Açacak

SBI Holding, kripto pazarına bir başka önemli itici güç sağlıyor. Ünitelerinden biri, bir kripto türev piyasasının ortaya çıkması için bir rota belirledi. Başarılı olursa, bu hareket daha fazla likidite ve çoklu ticaret fırsatları arayan sanal para birimleri için hoş bir gelişme olacak.

SBI, Kripto Türevleri Piyasasının Yolunu Açtı

SBI Holding’in bir bağlı kuruluşu olan SBI Crypto Investment, 30 Temmuz 2018’de bir elektronik ticaret şirketi olan Clear Markets’ta% 12 hisse satın aldı. Anlaşmanın detayları henüz yayınlanmamış olsa da, anlaşmanın 9 milyon dolar (1 milyar yen) olduğu söyleniyor.

ABD’de Charlotte, NC’de bulunan Clear Markets, elektronik pazar yerleri ve ticaret teknolojileri geliştirir ve işletir. Şirkete yatırım yaparak, SBI Crypto, kurumsal yatırımcıları pazara çekecek bir türev işlem platformu yaratmayı amaçlıyor.

Kurumsal Yatırımcılar İçin Fiyat Volatilitesi

Sanal para birimlerinin mevcut pazardaki en heyecan verici varlık sınıfları arasında olduğu bellidir. Bununla birlikte, bunların volatilitesi yaygın kabul görmeye ciddi bir caydırıcıdır. Haziran ayında, Bitcoin yüzde 30 düştü ve bir sonraki ayda yüzde 30 kazandı.

Piyasadaki her zamanki yüksek fiyat dalgalanmaları ile, kripto – para birimine dayalı bir türev piyasasının oluşturulması elbette önemli gibi görünüyor. Ancak, böyle bir ticaret arenası büyük oranda gelişmemiş durumdadır, dolayısıyla büyük yatırımcıların risklerini korumak için yeterli fırsatı yoktur. Bununla birlikte, Clear Markets ile SBI, aile şirketlerine, hedge fonlarına ve diğer büyük yatırımcılara sanal para birimi araçlarında rahatça işlem yapma olanağı sağlayan bir platform oluşturabilir.

SBI Kripto Paralara Dayanıyor

Tokyo merkezli finans hizmetleri şirketi, Bitflyer ve CoolBitX’teki holdinglerle kripto alanına yoğun yatırım yapıyor. İkincisi, bir cüzdan geliştiricisi iken, eski bir kripto değişimi.

Lancium Technologies, SBI Holding’te bir hisseyi açıkladı. Lancium, Kanada merkezli bir veri merkezi ve dağıtılmış bir bilgi işlem şirketidir. SBI, Bitcoin nakit madenciliği faaliyetlerinin enerji verimliliğini önemli ölçüde iyileştirmek için şirketteki payını kullanmayı planlıyor. Lancium, kripto madenciliği için yenilenebilir enerji sağlar.