Stellar Kurucu Ortağı: Neden ICO’lar Ethereum Üzerinde Geliştirilmemelidir?

StellarX kurucu ortağı, ICO’ların neden Ethereum Network’te yer almaması gerektiğini açıklayan yeni bir araştırma projesi yayınladı.

Büyük Filtre

Proje yazısında Ethereum’un kendisinin kötü bir teknoloji olmadığını, ancak girişimcilerin platformu yanlış uygulamalarla kullandığını belirterek başlıyor. Anonim kalan ortak yaratıcı, özellikle Ethereum’un güçlü yönlerine uyum sağlamadıkça bu projelerin altından kalkacağına inanıyor.

Rapora göre, tüm veriler, on saat boyunca Ethereum ağında “ölçekli” bir uygulamayla birlikte kurucu ve ekibi tarafından toplanmıştır. Ek olarak, takımın tüm çalışmaları, sonuçları ve yöntemleri Github’da bulunabilir.

Ethereum’un Güçlü Yönleri

Rapora göre, geliştiriciler, tek bir sahibi veya merkezi karar verme aracı gerektirmeyen dağıtılmış bir bilgisayar programı geliştiriyorlarsa, Ethereum iyi bir seçimdir.

Buna ek olarak, kurucular, çoğu blockchain şirketinin dijital belirteçleri dağıtmaya ve Ethereum’un kullanıcıları hayal kırıklığına uğratacağına inandığı işlemleri ele geçirdiğini söylüyor. Örneğin, bir şirket bir jeton harcamak istiyorsa, kullanıcıları gerçek zamanlı olarak ticaret yapmak ve işlemleri sağlamak isterse, StellarX ekibi Ethereum’un yanlış seçim olduğunu varsayar.

Sorun Bir: Kullanıcı Deneyimi

StellarX ekibinin keşfettiği ilk sorun, hevesli kullanıcılar için abysmal kabul edilen kuyruk metoduydu. Christian bunu bir devlet kurumuyla deneyimlenen “Lütfen bir numara al” sistemiyle karşılaştırır. Bir devlet kurumunun aksine, Ethereum Ağı’nı işleten madenciler, bir sonraki “numaradan” sorumlu değildir. Bu gibi madenciler, odayı, kuyruktan bir şeyle doldurmadan önce el değmeden bırakırlar.

Ortak yaratıcı, Ethereum’la yaptıkları testler hakkında çok ayrıntılı bir şekilde ilgileniyor, ama sonuçta kullanıcı deneyimi ile ilgili. Daha fazla kişi Ethereum uygulamasını kullanıyor, daha yavaş çalışıyor. Ethereum’un ilk Blockchain tabanlı oyunu olan Cryptokitties’e böyle bir şey geldi ve sistemi yaklaşık 30.000 işlemden oluşan bir birikim yaratarak tamamen durdu.

İkinci Sorun: Maliyetler

StellarX’e göre, maliyetler, Ethereum’un karşılaştığı bir başka sorundur. Örneğin, Ethereum uygulamasının kullanıcı başına maliyeti, birden fazla kullanıcının ağda birden çok hesapta kullanılmaya çalıştığı durumlarda, bazı durumlarda, yüzde 7,000 gibi daha fazla hesap ekledikçe çok hızlı artar.

Ethereum’un gaz fiyatları düşük olduğu zaman bir saat için 1.445 $ ‘a mal olan bir StellarX deneyi, ekip saniyede 8 işlem gerçekleştiren birkaç temel test gerçekleştirdi. Bu oranda, bu temel testler yılda 12,6 milyon dolara mal olacak.

Ekip bu işlemleri geleneksel PayPal modeliyle karşılaştırdı ve şirketin Ethereum üzerine inşa ettiği bir modeldi. Eğer ikincisiyse, StellarX, şirketin net gelirinin% 21’inin 2017’de ya da 380 milyon $ ‘lık bir miktarının, Ethereum Network Feeds’e gideceği sonucuna varır.