Stellar Son Zamanların En Dip Seviyesinde!

Geçen 2018 yılı içerisinde büyük bir yükselme gösteren Stellar Lumens, Ripple ile yarışan ve finansal transfer alanında Blockchain hizmeti ile büyük gelecek vaat eden bir proje olarak geçmekteydi. “Mail gönderildiği gibi para gönderme imkanı” işlemlere başlayan Stellar’ın tokeni 2019 yılının başlarından beri zorlu bir süreç geçiriyor. Piyasa sermayesinin günden güne düşen Stellar’ın (XLM) fiyatı aşağı inerek son 15 ayın en dip seviyelerine kadar indi ve bu sıralarda son derece düşük.

XLM Listelerinde Geriye Doğru Gidiyor

Ayı piyasası içerisinde yer alan Stellar’ın daha fazla yaralar aldığını ve alacağını görüyoruz. Birkaç ay önce işlem hacmine bakıldığı zaman 5. Büyük kripto para konumunda olan XLM, şu an Tether, Litecoin ve Tron tarafından geçildi ve 9. Sıraya kadar geriledi.

Tüm zamanların en yüksek değerinden yaklaşık %85’lik bir gerileme gösteren XLM, şu an ki mevcut satın alım fiyatı olan 0,083 dolar fiyatı ile son 15 ayın en dip seviyesini gördü ve yatırımcıların dikkatini çekti. Bununla beraber Cardano’nun daha fazla kaybettiğini görmekteyiz. Fakat Stellar, piyasa sermayesi sıralamasındaki düşüşünden dolayı, yatırımcılarının soru işaretleri oluşmasına olanak verdi. Stellar, bilindiği üzere merkezi Ripple tokeni olan XRP bir türevi olarak piyasaya çıktı. XRP ise 2. Sıradaki konumunu koruyarak bu piyasadaki keskin tavrını ortaya koyuyor gibi gözüküyor. Ancak en yüksek fiyatına ulaştığı döneme bakacak olursak, çok yüksek olmasa da düşüş söz konusu.