Token Satışı Sonrası Binance’ye Tepki Yağıyor

Bilindiği üzere dünyanın en büyük kripto para platformu olan Binance, Launchpad platformu aracılığı ile her ay yeni bir token satışını yapmaya başlamıştı. Borsa, şu zamana kadar geçen süre içerisinde BitTorrent ve Fetch.AI olarak iki farklı proje satışı gerçekleştirdi Üçüncü projenin haberi kısa bir süre içerisinde verilmişti ve Celer’di satış tarihi olarak bugün yani 19 mart belirlenmişti.

Binance’nin paylaştığı habere göre bugün 17.00’da başlayan token satışları 17 dakika içerisinde bitti ve borsa 17 dakika içerisinde yaklaşık 4 milyon dolarlık CELR satışı gerçekleştirdi. Satış işlemlerinin bitmesinin ardından sosyal medya üzerinden gelen tepkiler oldukça büyüktü. Binance satış işleminin son bulmasının ardından müşterilerde gerçekleşen bir memnuniyetsizlik vardı. 

Borsanın resmi Twitter hesabı üzerinden satışın tamamlandığı duyuruldu ve bu gönderinin altındaki yorumlara bakıldığı zaman satışın Binance’in açıklamış olduğu gibi bir başarıya ulaşmadığı dikkat çekiyor. Binance’i manipülasyon yaptığını söyleyen tüm kullanıcılar, satışa katılamadıklarını, satış devam ederken platform üzerinden atıldıklarını ve yetersiz bakiye hatası aldıklarını ve bunun devamında da emirlerinin kuyruğa alınması sırasında başarısız olduğunu iddia ettiler.