Twitter’da Bitcoin Yeniliği – Büyük Potansiyel

Dünyanın en büyük sosyal medya paylaşım platformları arasında yer alan Twitter, 2019 yılında harika bir güncellemeyi sunuyor. Kripto paralar arasında ilk sırada yer alan Bitcoin’in kullanımını arttırabilecek ve Twitter deneyimlerinin tamamen değişmesine olanak veren bir uygulama geliştirildi. Sosyal medya platformu olan Twitter’da Lightning Network teknolojisi ile anında Bitcoin bağışı almaya olanak veren bir sistem geliştirdi.

Tippin adı verilen bu uzantıda, anlık olarak kripto para Bitcoin bağışı yapılabilecek. Uygulama Chrome ve Firefox tarayıcıları içerisinde eklenti olarak geldi denilebilir. Tüm bağışlar Lighting Network teknolojisi ile yapılıyor ve bunun için herhangi bir kesinti uygulanmıyor. Segio Abril tarafından bizlere kazandırılan bu inanılmaz özellik, Bitcoin’in kitlesel anlamda kabul edilebilirliği yönünden bir kaldıraç görevi göreceğini söyledi. Twitter deneyimlerini değiştiren Tippin, içerik yaratıcılarına anlık olarak para kazanma olanağı sunuyor. Yani Twitch platformunda olduğu gibi bağış sistemi gelecek ve bu tamamen Bitcoin üzerine olacak.

Twitter kurucusu ve aynı zamanda Ceo’su Jack Dorsey, Tippin uygulamasından övgüyle bahsetti. Kendi sosyal medya hesabından Tippin uygulamasına yorum atan Dorsey, “ Bu mükemmel” yazdı.