VanEck CEO’su: Bitcoin Altının Piyasa Değerinin En Az Yarısına Ulaşacak!

Finans devi VanEck’in CEO’su, Bitcoin’in (BTC) piyasa değerinin eninde sonunda altının piyasa değerinin en az yarısına ulaşacağına inanıyor.

VanEck CEO’su Jan van Eck, Scott Melker ile yaptığı yeni bir röportajda, geleneksel finansın (TradFi) Bitcoin’in piyasa değerini 7,85 trilyon dolara çıkarmasına yardımcı olmasının on yıl kadar sürebileceğini söylüyor. Şu anki altın piyasası değeri yaklaşık 15,7 trilyon dolar. Bu arada, Bitcoin’in piyasa değeri yaklaşık 1,36 trilyon dolar.

“Bitcoin’in sonunda altının piyasa değerinin en az yarısı olacağını söylüyorum. Yani bunun bir 5-10 yıl daha süreceğini düşünüyorum. TradFi müşterilerimizin Bitcoin konusunda kafası hâlâ çok karışık ve bu konu hakkında konuşmak istemiyorlar ama müşterileri onları bu konu hakkında konuşturuyor. Dolayısıyla gidecek çok yolumuz var. Ayrıca satın alma faaliyetleri de yararlı değildir. Tepeden almak istiyorlar, sonra dipten sıfıra inecekler. Ve bu yüzden tahsis etmede kötüler…

Amerika Birleşik Devletleri’nde ve tabii ki Avrupa’da, insanların portföylerini kendilerine tahsis eden birçok firma var. Bu yüzden umudum, bu tahsisatçıların altın veya Bitcoin’i döngünün doğru zamanında değerlendirecek kadar açık fikirli olmaları ve müşterileri için bu trendlerden faydalanma konusunda disiplinli olmalarıdır, çünkü son müşterilerin bunu alacağından bir nevi vazgeçiyorum.”

Ayrıca, ABD dışındaki yatırımcıların Bitcoin’e sahip olma konusunda artan bir iştahının olduğuna inanıyor çünkü bu, Dünya Çapında Bankalararası Finansal Telekomünikasyon Topluluğu’nun (SWIFT) yetki alanı altında değil.

“Amerika Birleşik Devletleri dışındaki yatırımcılar, ABD finans sistemindeki ve onunla birlikte gelen siyasi kontroldeki SWIFT’e giderek daha fazla bağlanmak istemiyor.”

VanEck'in Bitcoin Boğası CEO'su: "Kripto Yatırımlarında Tarihi Değişim  Yaşanıyor" - Bitcoin Sistemi