Anthony Pompliano Bitcoin Öngörüsünü Açıkladı

Morgen Creek Digital’in kurucusu olan Anthony Pompliano’nun kripto para birimi olan bitcoin ile ilgili öngörüde bulundu. Lider bir kripto para olan bitcoin, geçen hafta 4 bin doların üzerini gördü. Buna rağmen Pompliano, bircoinin 3 bin doların altına düşeceğini söyledi.

Geçen Kasım ayında bitcoin 4500 dolar civarında iken 3500 dolara kadar düşeceği iddiasında bulunan Pompliano’nun tahmini tutmuştu.

Bitcoin ile ilgili geçen Kasım ayında yaptığı tahmini tutan Anthony Pompliano, CNBC’ye yaptığı yeni açıklamada taban olarak 3 bin doların altını ön gördüğünü belirtti. Bitcoinin diğer hisse senetleri ile olan bağlantısına da değinmek isteyen Pompliano, bitcoinin korelasyonsuz bir kripto para olduğu açıklamasıyla karşılaştı.

Bitcoin Dolar İlişkisi

Noel dönemi boyunca FAANG yani Facebook, Apple, Amazon, Netflix ve Google ile geleneksel hisse senetlerinin de değer kaybı yaşadığını belirten Anthony Anthony Pompliano, bitcoinin dolar endeksi ile sıfıra yakın bir korelasyona sahip olduğunu belirtirken, S&P 500 hissesi ile aralarında sıfır kolerasyon olduğunu açıklamalarına ekledi.