Bitcoin 21 Milyon Sınırı Kalkacak Mı?

Dünyanın en büyük işlem hacimli ve en ünlü kripto parası Bitcoin’in 21 milyon sınırı hakkında gelen iddialar her geçen gün artış göstermeye devam ediyor. Bunun yanından en büyük kripto para maden tesisi olarak faaliyet gösteren BTC.top’un kurucusu olan Jiang Zhouer, Weibo platformu üzerinden oldukça büyük tartışma konusu olacak bir gündem konusu yarattı. Jiang Zhouer Bitcoin Core geliştirici ekibinin şuanda 21 milyon olarak belirlenen sınırın kaldırılması için, çalışmalar yaptığını söyledi.

Ancak BTC.top’un kurucusu Zhouer’in verdiği haber çok geçmeden birçok kişi tarafından yalanlandı. Konuyla ilgili olarak detaylı açıklamalar yapan Bitcoin Core ekibinden Matt Loungo, bu tarz bir konuşmanın hiçbir şekilde doğru olmadığını ve aralarında bile geçmediğini söyledi. Loungo sosyal medya hesabı üzerinde yapmış olduğu açıklamada, bu tarz bir şeyin gerçeği yansıtmadığını fakat sınırlı arzı kaldırmak konusunda bir twit attığını söyledi.

Her ne kadar Zhouer’in iddiaları yalanlansa da, bu tarz gelişmeler ünlü kripto para birimi Bitcoin’i nasıl etkileyecek hep beraber göreceğiz. Fakat farklı kaynaklardan aldığımız bilgilere göre 21 milyon değerindeki limitin kaldırılması, uzun bir süreç sürebilir. Yani haberler farklı kaynaklardan doğrulandığı için, Core ekibi bunu yalanlasa da büyük bir gelişme olabilir ve henüz paylaşılmıyor olabilir.