Bitcoin Artacak Mı?

Bitcoin’in geçtiğimiz aralık ayından bu yana hızla yükselmesi ve kendi rekorunu egale etmedi yatırımcıların tetikte olmasına sebep oldu. Üstelik bugün pek çok coinde hızlı artışın meydana gelmesi gözleri yeniden Bitcoin’e çevirdi. Ekonomistlere göre ise tahminler doğru. Önümüzdeki günlerde hem Ethereum, hem de Bitcoin için yeniden bir yükseliş bekleniyor.

Hatırlanacağı üzere yalnızca birkaç hafta öncesine kadar Bitcoin 9 bin Amerikan Dolarına kadar yükselmiş ve popülerliğini yeniden tüm dünyaya duyurmuştu. Ancak hızlı yükselişin ardından yine hızlı bir düşüş yaşamış ve 8 bin Doların altına kadar gerilemişti. Şimdi ise yeniden 8 bin Doların üzerine çıkması bekleniyor. Ancak net bir tarih konusunda uzmanlaşan açıklama gelmiş değil.

Bitcoin’in geçtiğimiz 24 saat içinde yüzde 1.84 oranında arttığını görmek mümkün. 7 bin 970 Dolar seviyelerinde seyreden Bitcoin, uzmanların görüşüne göre 8 bin Doların üzerine çıkacak. Ethreum ise yüzde 1.49’luk bir yükseliş yaşadı. 250 Dolardan alico bulan bu Kripto paranın da aynı oranda artışa geçeceğe benziyor.