“Bitcoin Baharı Başladı, Kripto Kışı Bitti”

Bitcoinin yükseliş eğilimine geçmesi ve 20 Marttan sonra ilk kez 4 bin doların üstüne çıkması uzmanların bu yönde görüş bildirmelerini sağladı. Bticoinin %3’lük bir artış göstererek 4029 dolar seviyesini geçmesi ile artık kripto para piyasasında kışın bittiğinin işareti olarak algılanmakta.

EToro’nun önemli analistlerinden Mati Greenspan’a göre ise beklenen yazın hemen gelmesi mümkün değil. Her kış bitiminde olduğu gibi bitcoin kışı bittiğinde de öncelikle bir bahar mevsimi yaşanacak ve piyasa da dalgalanmalar olabilecek. Bir durgunluğunda söz konusu olabileceğini belirten uzman Boğa eğiliminin ancak bu gelişmelerden sonra başlayacağını belirtti. Bu görüş dikkate alındığında bitcoin 4 bin doların altına düştüğünde bunun bir düşüş trendi olarak algılanmaması ve yatırımcıların telaş etmemeleri gerekmekte.

Sabırlı olarak doğru yatırım için Boğa eğiliminin başlamasının beklenmesi gerekmektedir. Yapılan teknik inceleme de bitcoinin yükseliş eğiliminde olduğu görülmekte ve 4030-4050 dolar seviyesini geçmesi halinde artık yeni hedefin 4186 dolar olması bekleniyor. Bu gelişmelerin saatler içinde oluşması ile bitcoin yatırımcıların dikkatli olmaları gerekiyor.