Bitcoin Direnç Engeli İle Karşılaşacak

Son 3 gün içerisinde 4000 Doların üzerinde çıkmayı deneyen lider kripto para birimi Bitcoin, bu girişimlerinden sonuç alamadı ve yükseliş ivmesi devam edecek mi? Bitcoin şu saatlerde 3965 Dolar civarından alıcı buluyor. 3800 ile 3900 dolar bandında gidip gelen Bitcoin, için çok farklı tahminlerin olduğunu söylemek mümkün.

Bitcoin’deki görünümü detaylı olarak inceleyen CoinDesk için değerlendiren analist Omkar Godbole Bitcoin’in geçmiş zamandaki bir direnç ile aynı seviyede olduğunu ve aşılmasının son derece zor olduğunu söyledi. “Bitcoin’in dört haftalık hareketleri, 2018 yılında denenen ve başarısız olunan dirençle aynı.” Diye konuşan Godbole, 4236 doların üzerinde ayıdan boğaya geçiş için değişimlerin şu anda 4073 dolarda bulunan 21 haftalık basit hareketli ortalama nedeniyle birkaç hafta daha sürebileceğini söyledi.

Analist sözlerinin devamında Bitcoin’in üç gündür 4.000 doları aşmakla mücadele etmesinden dolayı yükseliş ivmesinin azaldığını da söyledi. Godbole ayrıca Bitcoin’in 3775 ve 3658 destek seviyelerine geri gelme ihtimalini de aktardı. Analist ayrıca bu seviyelere inerse 3300 dolar seviyelerinin de muhtemel olduğunun vurgusunu yaptı.