Bitcoin Hash Oranı Zirvede

En son 18 kasım 2018 tarihinde görülen 47 milyon TH/s düzeyi dört ay sonra yine görüldü ve bu şekilde bitcoin hash oranı ile yine zirve yapmış oldu. Bu oran bitcoinin hesaplama gücünü ifade etmekte ve bitcoinin önümüzde ki günlerde de en çok kullanılacak ve kazandıracak kripto para olacağını göstermektedir.

Hash oranında görülen bu gelişme ile madencilik alanında yaşanan gelişmelerin bir birine paralel olduğu konuşulmaktadır. En son 2 ekim 2018 tarihinde hash oranı 55 Milyon TH/s olarak görülmüş ve bu oran ile birlikte bitcoin 6000 dolar seviyesine gelmişti. Ardından yaşanan sert düşüş ile birlikte bitcoin dolar karşısında değer kaybetmiş ve 3200 dolar seviyesine inmişti. Bu gelişmeler devam ederken Bitcoin madencilik firmalarında da gelişmeler yaşandı.

Yonga üreticisi olan Nvidia bu hash oranında artma ile birlikte oluşan talebin aratacağı yönünde açıklama yapmış olmasına rağmen CEO Colette Kress beklentinin çok yüksek tutulmaması gerektiğini belirtti ve bitcoinin bu yılı sabit olacak bir gelir artışı ile tamamlamayı açıkladıklarını belirtti.