Bitcoin Kullanıcıları İçin Yeni Güncellemeler Yapıldı

Bloomberg’in verdiği bir habere göre bitcoin ve kripto para veri sitesi olarak bilinen Coin Market Cap kısa adıyla CMC kripto para borsalarında işlem hacimlerinin daha kolay anlaşılması ve hacimlerin manipüle edilmesini önlemek adına bilgiler vererek bu konuda dikkatli olunması konusunda uyarılar yapmış oldu.  CMC işlem hacimlerinin kolay anlaşılması için ölçümlerinin bazılarını değiştirecek ve bu şekilde de yatırımcıların ilgisini daha çok çekebilecek

CMC web sitesinde daha fazla bilgiye yer verecek bu şekilde yatırımcıların doğru kararlar almasına da yardımcı olacak. Bloomberg’e göre dünyanın en çok ziyaretçi sahibi web sitesi olan CMC kullanıcıları için doğru bilgileri daha kolay anlaşılır verecek ve bu ayrıntılı bilgiler ile de işlemlerin manipüle edilmesi mümkün olmayacak.

Bitwise Asset Management tarafından hazırlanan rapora göre bazı borsalarda işlemler şişirilmekte ve bu şekilde yatırımcıların daha çok ilgi göstermesi sağlanmaktadır. Bitwise bu şişirme işlemini CMC’nin de yaptığını açıklamıştı. CMC de bu açıklama sonrası daha çok bilgi paylaşımında bulunacağını açıkladı.