Bitcoin Ve Kripto Para Birimleri Kredi Kartlarını Gereksiz Yapabilir

Bitcoin, kredi kartlarını kullanan gereksiz ve pahalı finans kurumlarını atlar. Bu nedenle uzmanlar, Bitcoin’in avantajlarının, yatırımcıları kredi kartlarını Bitcoin ile değiştirmeye teşvik edeceğine inanıyor.

Satoshi Nakamoto: Bitcoin Ödemeleri Nakit Ödeme Gibidir

Yüksek kredi kartı ücretleri tüccarlar ve nihayetinde tüketiciler tarafından karşılanmaya devam ediyor. Aslında, tüccarlar işlemek için kart işlemleri için milyarlarca dolar ödüyorlar. Kredi kartlarını Bitcoin ile değiştirme fikri finansal uzmanlar arasında daha cazip hale geliyor. New York’taki Long Island University Post’daki Ekonomi Bölümü profesörü ve Profesör Panos Mourdoukoutas, örneğin, perakende ve Bitcoin’in daha düşük işlem ücretleri ödemedeki artan rekabetinin, satıcıların en popüler cryptocurrency yoluyla kredi kartlarını kullanmasına neden olabileceğini tahmin ediyor değiştirmek için. Aslında, kredi kartı veren kuruluşlar tarafından kesilen ücretlerin çoğu kripto para birimleriyle önlenebilir.

Bu noktayı pekiştirmek için, Mourdoukoutas Ian DeMartino, “The Bitcoin Guidebook” kitabında şöyle demiştir: “Bir tüccarın bakış açısına göre, Bitcoin, kredi kartı şirketlerinin karlarını düşüren yüksek ücretlerin olmaması avantajına sahiptir.” ve DeMartino, kredi kartlarının nasıl kar olduğunu açıklamaktadır. ‘Kredi kartı şirketleri genellikle her işlem için yüzde üç ila dört arasında ücret alırlar; Düşük marjlı yatırımcılar için bu ücret kredi kartı işlemi başına kazançlarının yarısı veya daha fazlası olabilir.’ dedi.

Bitcoin Daha Hızlı, Daha Güvenli Ve Daha Ucuzdur

Kredi kartı veren kuruluşların makul olmayan yüksek işlem maliyetlerine ek olarak, kredi kartı kullanıcılarının dolandırıcılık mağdurları olma riski de artmaktadır. Statista, ABD’deki kredi kartı dolandırıcılığı kayıplarının değerini 2012’den 2018’e kadar gösteren bir grafik yayınladı. Statista üç kart dolandırıcılığı kategorisini birbirinden ayırır.

Her ne kadar EMV akıllı kartları bazı ödemeleri daha güvenli hale getirmiş olsalar da, uzmanlar, dolandırıcılık – özellikle kart sahtekarlığının – uzun yıllar boyunca giderek artan bir sorun olmaya devam edeceğine inanıyorlar. Artık kredi kartı veren kuruluşlar, ödemeler için dijital para kullanımının faydalarını onaylıyor ve bazıları harekete geçiyor. Örneğin, 21 Ağustos 2018’de MasterCard, kripto işlemlerinin hızını arttırmak için bir yöntem için ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’nden bir patent aldı.