Bitcoin’de Seri Satış Bekleyen Ünlü Borsacı

Vadeli işlem piyasasında işlemler yapan ünlü isim Anthony Grisanti, devam etmekte olan ayı piyasası olan adlandırılan sektörde, Bitcoin’in fiyatının 3,000 Doların da altına ineceği yönünde bilgiler paylaştı. Kripto paranın küresel anlamda büyük bir zayıflama göstereceğini aktaran ve 3000 dolara bir düşüş beklediğini söyleyen Grisanti, bunun gerçekleşmesi insanları Bitcoin’den uzaklaştıracak ve sonrasında fiyatların da buna bağlı olarak daha da düşeceğinin altını çizdi. Geçmişte Bear Stearns’te enerji vadelileri üzerinde işlemler yapan bir CNBC analisti olan Grisanti, bunun diğer kripto para ayıları gibi zamandan ibaret olduğunun da altını çiziyor.

Analist, son fiyat dalgalanmasını, çıkışlara yönelirken Bitcoin varlıklarını satan yatırımcıları sonuç olarak gösterdi ve “Bu piyasa her yükseldiğinde insanlar tepkilerini anında gösteriyor.” dedi. Grisanti’nin arkadaşı olan ve aynı zamanda CNBC yorumcusu Scott Nations da Bitcoin’in hiçbir değeri olmadığını ve bir numaralı kripto paranın kısa zaman dilimi içerisinde değerini kaybedeceğini aktardı.

Daha Önce Balon Görmediniz

Chicago Mercantile Exchange oluşumunun eski bir üyesi olan Nations ayrıca kripto para meraklısı Y kuşağı hakkında ise “Şu anda şahit oldukları balonu görmeyecek kadar körler. 20’li yaşlardaysanız hiçbir varlık üzerinde bir balon görmediniz. Konut balonu sırasında daha 16 yaşlarındaydınız, dotcom balonu sırasında 10 yaşında bile değildiniz. Bebeğim, bu bir balon! Ve şu anda tamamen kendi üzerinden geçiyor. Acı verici ama daha dibe ulaşamadık’’ şeklinde konuştu. Öte yandan hem Anthony Grisanti hem de Scott Nations, Bitcoin vadelilerine olan ilginin mevcut piyasanın düşmesinden dolayı, ilgilerin git gide azaldığını da dile getirdi.