Bitcoin’deki Yükselişin Piyasalara Etkisi Sürüyor

26 mayıs tarihinde hızla yükselişe geçen Bitcoin kısa süre içinde 8900 seviyelerine kadar uzandı. Hacim yetersizliğinde kaynaklı 9000 Dolar seviyelerini zorlayan ancak geçemeyen Bitcoin tüm coin piyasasını da hareketlendirdi. Şimdi herkesin gözü kulağı Bitcoin üzerinde yeniden yükseliş yaşanıp yaşanmayacağı. Bitcoin şu anda 8700 Dolar seviyelerinde işlem görmekte.

Bitcoin rakamlarında şu anda herhangi bir yükseliş söz konusu değil. Ancak coin piyasasında genel bir yükseliş hakim. Çünkü Bitcoin’in artması ile birlikte alt coinlerde de artış gerçekleşti. Özellikle de kısa sürede en hızlı artışı yakalayan EOS, yüzde 12.59 değerinde bir artış yakaladı ve coin piyasasının en çok kazandıranları arasına girdi 

Gözler blok ödülü yarılanmasına 2 ay kalan Litecoin’de. 129 dolar seviyelerini test eden Litecoib işlem hacmi yetersizliği sebebi ile bu çıkışı yakalayamadı. Ancak yatırımcılarının bu coine güveni tam. Önümüzdeki günlerde yeni bir çıkış yakalayıp yakalayamayacağı ise merak konusu. Piyasada durgunluğunu koruyan diğer bir coin de Ethereum oldu. Ethereum da yükselişi merak konusu olan coinlerden bir diğeri.