Bitcoin’lerinizin Güvenliğinden Anında Emin Olun

130 Milyon dolarlık paraların ortadan kaybolmasının tek suçlusu olarak bilinen QuadrigaCX olayı, kripto paraların saklanmasıyla ilgili önemli dersleri de beraberinde getirdi. Biliyoruz ki son birkaç hafta boyunca, kripto para borsası QuadrigaCX konuşuldu. Kurucusunun öldüğünü söyleyen QuadrigaCX yöneticileri, soğuk cüzdanlardaki kripto paralara erişemediklerini söyledi. Kurucularının kripto paraları yönetmekte tek yetkili olduğunu ve onun dışında şifrelere kimsenin erişemediğinin bilgisi verildi. Ayrıca onun onayı olmadan da hiçbir borsa işlemi yapılmazdı.

QuadrigaCX aynı zamanda şu zamana kadar ödenmeyen kripto paralar için müşterilerine tamı tamına 130 milyon dolar borçlu. Bu borç olmasından dolayı borsa yetkilileri de son derece zor durumda. Bu nedenden dolayı da, artık kripto paraların güvenliğinin de öğrenilmesi gerekiyor. Yani hangi borsaya yatırırsanız yatırın, kripto paralarınızın güvenliğini aşağıda yazdığımız 3 adımda anında öğrenebileceksiniz.

  1. Kendi kripto paranızı başkalarına haber vermeden kendiniz saklayın. Kendi özel cüzdanlarınız olsun ve borsadan aldığınız tutarları bu cüzdanlara aktarın.
  2. Parolalarınızı çevrim içi ortamlarda saklamayın.
  3. Parolalarınızı yanınızda asla taşımayın.