Bitfinex’ten Planlı Bakım Çalışması

Dünyanın en büyük kripto para borsaları arasında ilk sırada yer alan Bitfinex, geçtiğimiz günler içerisinde bir duruyu yayınlamıştı. Duyuru detaylarına göre bugün bir planlı bakım çalışması yapılacaktı. Türkiye saatiyle 13.00 sularında çalışma başladı ve site yetkilileri, güncellemeleri siteye dahil ediyor. Güncelleme ise 7 saat civarı olacak ve akşam saatlerinde sitenin tekrar aktif olması bekleniyor.

2018 yılının ilk günlerinde olduğumuz şu dönemler içerisinde, biliyoruz ki koin borsasında hareketlenmeler yaşanıyordu. Bu bakım çalışmasıyla beraber birçok yatırımcının eleştirisi de Bitfinex’e gelmeye başladı. Güncelleme nedeniyle sitenin kapalı olması, birçok şikayeti de beraberinde getirdi.

Güncelleme Sonrası Fiyatlar Fırlıyor

Bitfinex’i yapmış olduğu güncellemeler sonrası fiyatları da değiştirmesiyle biliyoruz. Güncelleme sonrası site yetkilileri fiyatları üst seviyeye çekiyor ve bu yüzden dolayı kötü bir imaja sahipler. Bugün saat 20.00 sularında aktif olması beklenen site, dün yaşanmış olan Bitcoin hareketlenmesine büyük bir rol oynayabilir. Yatırımcılarına çok fazla güven vermeyen Şirket, farklı pariteler üzerinde yatırım yapan kişilerin, bakım süresi boyunca borsadan çıkmak için Bitcoin’e aktarım yapmış olmalarına sebebiyet vermiş olabilir.

Bilindiği gibi bitcoin  geçtiğimiz pazar gününde 3800 Dolar seviyelerinde işlem alırken, akşam saatlerinde güzel bir ivme yakalamış ve kendini 4000 Dolar seviyelerine kadar getirmeyi başarmıştı. Alınan son bilgilere göre 70 milyar dolarlık piyasa hacmini tamamen geçmiş ve 4038 dolardan işlem görmüştür. Ayrıca Bitfinex işlem almaya başladıktan ve güncelleme sona erdikten sonra, Bitcoin’in bundan nasıl etkileneceği ise merak konusu oldu. Ayrıca spekülasyonlar olması da muhtemel. Bu sebepten dolayı yatırımcıların birçoğu sistemin açılmasını bekliyor.