BitMEX’den Satoshi Nakamoto’ya; Teşekkür Mesajı Geldi

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsaları arasında olan Bitmex, Bitcoin’in piyasaya çıkışının 10. Yıl dönümünde, Bitcoin’in sunulmasına öncülük eden Satoshi Nakamoto’ya bir teşekkür mesajı gönderdi.

Kaldıraçlı işlem alan ve lider konumda olan kripto para borsası Bitmex, The Times’ın 3 Ocak 2019 sayılı baskısının ön sayfasına Bitcoin ile ilgili bir reklam bildirgesi yayınladı. Bilindiği üzere bugün 3 Ocak 2019 ve Bitcoin bundan tam 10 yıl önce piyasalarda işlem almaya başladı ve böylece kripto para borsası bizlere tanıtıldı. Bitmex bugüne özel bir reklam bildirgesi yayınladı ve bugüne ilişkin bir mesaj gönderdi.

Bitmex’den Anlamlı Mesaj !

The Times’e verilen bu reklam aslında ana fikir olarak Bitcoin’in 10. Yılına özel olduğu gibi görünse de, farklı anlamları da içerisinde barındırıyor. Bitcoin’in kurucu lideri Satoshi Nakamoto, Bitcoin’in ilk blokunu, The Times’in 3 Ocak 2009 tarihinde olan yayınına eklemişti. Verilen demeç işe şu şekildeydi:

‘’ Chancellor on brink of second bailout for banks.’’ Anlamı ise çok derindi. Anlamı: “Şansölye bankalar için ikinci kurtarma planının eşiğinde.”

Bitmex bu mesaja bir vurgu yaparak 3 Ocak 2019 tarihli yazısında ise şu cümlelere yer verdi…

‘’Sana teşekkür ediyoruz Satoshi. Sana minnettarız. 10. Yıl dönümün kutlu olsun Bitcoin.’’

Reklamın en altında ise Bitcoin’in ilk bloku yer aldı.