Bitrefil, İkea ve Airbnb Alışverişinin Bitcoin ile Yapılabileceğini Duyurdu

Kripto para piyasasında yaşanan gelişmeler ve artan işlem hacmi ile büyük şirketlerin de artık ödemelerini bitcoin ile kabul etmeye başlamalarına yol açmakta. Bu anlamda en güncel gelişme Bitrefil de yaşandı  şirket müşterilerinin İkea ve Airbnb alışverişlerinde bitcoin ve diğer kripto paraları kullanabileceklerini duyurdu.

Bitrefil kullanıcılarına Almaya içinde İkae alışveriş kartlarını bitcoin ile alma hakkını sundu. Buna göre artık İkea’nın kendi internet sitesinden yapılan hediye katı alışveriş için 20 ve 100 euroluk bitcoin kullanılabilecek.  Bitrefil’in anlaştığı diğer bir şirket ise dünyanın en ünlü daire kiralama ve satın alma şirketi olan Airbnb. Bitrefil’den satın alınacak olan 15,25 ve 50 euroluk kartlar ile Airbnb’de ev kiralama yapılabilecek.

Bitrefil bu konuda Airbnb ile anlaşmış olmasına rağmen bu kartların sadece Amerika’da geçerli olması hala çözülmesi gereken noktalar olduğunu göstermekte. Şirket ise netflix ve uber gibi tüm dünyada oldukça ilgi gören şirketler için de çalışmaları devam ettirerek bitcoin ve diğer kripto paraların kullanılabilmesini sağlama çabasında.