Ethereum ve Bitcoin Yatırımcılarına Yüzde 6.2 Faiz Veriliyor

Kripto paraların kredi girişimi olarak dikkatleri üzerinde toplayan BlockFi, bireysel ve kurumsal yatırımcılara yüzde 6.2 oranında bileşik faiz ödenen bir vadeli mevduat hesabı açmaya başladığını duyurdu. Dün yapılan yeni bir duyuruya göre şirket, BlockFi Fiaz Hesabı’nın (BIA) şuanda aktif olduğunu ve müşterilerine yıllık net olarak yüzde 6.2 oranında faiz verileceğinin de bilgisini iletti.

BlockFi’nin pazarlama direktörü olarak tanınmakta olan Brad Michelson, CoinDesk’e yaptığı detaylı açıklamada mevduat hesabından “Kripto para yatırımcılarının finans alanındaki en güçlü araçlardan biri olan bileşik ile varlıklarının gücüne güç katmaya devam ediyor.” Diyerek projesinin önemine vurgu yaptı.

BlockFi, dünyanın her yerinden kullanıcıların faiz kazanabileceklerini söylerken, istedikleri zaman Ethereum ve Bitcoin’lerin çekilebileceği yönünde detayları da sundu. Duyurunu ndetaylarında ise kripto paralar genel olarak Cameron ve Tyler Winklevoss tarafından kurulan Gemini Trust tarafından korunacak ve herhangi bir illegal durum olmayacak. Yönetici bu bilgilere ek olarak BlockFi, kurumlara kripto para kredisi sunmalarından dolayı da Bitcoin ve Ethereum fiyatları düşse bile aradaki farkı faizler ile karşılayacaklarını söyledi.