Etherium’a Bir Destek De Bitbox’dan

Piyasada aldığı işlem hacmine göre Bitcoin’den sonra en büyük ikinci kripto para konumunda olan Etherium, Aralık ayının son haftalarından itibaren inanılmaz bir çıkış yakaladı ve buna bağlı olarak en büyük etken ise uzmanlar tarafından Constantinople hard fork’u olarak gösteriliyor. Her bir blok ödülünün 3 Etherium’dan 2 Etherium’a düşürülecek olan güncellemenin, uzun vade için yatırımcıların yüzünü güldürecek gibi görünüyor ve Etherium da güzel bir yükseliş yakalayacak. Buna ek olarak bazı kripto para borsaları yaklaşmakta olan Etherium Hard Fork’u ile ilgili destek açıklamaları vermeye devam ediyor. Bu destekleri veren şirketlerin en başında da, herkesin yakından tanıdığı Binance geliyor.

Bitbox’dan Hard Fork Desteği

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması olan Line’in kripto para borsası olan Bitbox’da yapmış olduğu bir açıklama ile Hard Fork’a destek vereceğini bizlere aktardı. Bahse geçen hard fork’un olacağu block olarak seçilen 7.080.000’in, 10 ile 16 Ocak tarihleri civarında kazılması ve güncellemenin aktif olması beklentiler arasında.

Etherium Hard Fork’u Ne Zaman?

Geçtiğimiz günlerde duyurulan ve yakın bir tarihte geleceği belirtilen fork’un tam olarak hangi gün güncelleneceği konusunda herhangi bir bilgi gelmedi ve bu durum madencilik hızına göre değişkenlik gösteriyor diyebiliriz. Önde gelen Ethereum geliştiricisi ve yatırımcısı olan Afri Schoedon ise, beklenen güncellemenin net olarak 16 Ocak çarşamba günü, sabah 10 civarında olacağını ifade etti. Herhangi bir net açıklama gelmemişken bu bilgi herkesin yoğun ilgisini çekti.