JPM Coin Denemeleri Yakında Başlayacak mı?

Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük bankası olan JPM kendi kripto parasını çıkartmaya hazırlanıyor.  Bu bilgi bir süredir bilinmekle birlikte Bloomberg kanalından verilen habere göre JPM regülatörlerin onayını aldığı anda seçtiği birkaç müşterisi ile birlikte 2019 yılının sonlarında çıkartacağı JPM Coin için denemelere başlayacak

JPM’nin Blochain biriminin üst düzey yetkililerinden olan Umar Farooq tarafından verilen demeçte JPM Coin için büyük bir talep olduğunu gördüklerini belirtti. ABD, Japonya ve Avrupa’daki müşterilerinden bu yönde taleplerin arttığını belirten Farooq bu talepleri karşılamak için hazırlık aşamasında olduklarını belirtti. Verdiği demeçte ayrıca çıkartacakları Coin ile menkul kıymet ve bono işlemlerinin daha hızlı olarak yapılabileceğini belirtti.

Farooq yaptığı açıklamada ilerleyen yıllarda birçok menkul işlemin dijital olarak yapılacağını ve kripto para kullanımının da artacağını belirtti. Geçtiğimiz şubat ayından JPMorgan kendi kripto parasını çıkartacağını duyurmuştu. Çıkartılacak olan Coin Amerikan dolarına endeksli olacak Ethereum2a dayalı olan özel bir blok zinciri olan Quorum üzerinde çalışacak.