Kripto Para Piyasası Durgun- TRON Liderlik Koltuğunda

2019 yılının ikinci ayının ilk günlerini yaşadığımız şu günlerde Ocak ayındaki kripto para verilerine baktığımız zaman kripto paraların ilerleyişinin kırmızı renkte olmaya devam ettiğini görebiliyoruz. Henüz 2019 yılının başlarındayken yaşanan hacklenme olayları ve Ethereum’da meydana gelen hard fork’un başka bir zamana ertelenme fikri kripto para dünyasının yakından etkilenmesine sebep olmuştur.

Bitcoin şuan dünyanın en fazla tercih edilmekte olan kripto para birimiyken alıcıları onu 3.571 dolar gibi bir fiyata almaktadır. Bu rakam bizlere %0.79 gibi bir düşüşün yaşandığını ve toplamda işlem hacminin ortalama olarak 62 milyar dolar olduğunu gösteriyor. Kripto paraların ikinci ve üçüncü sıralarına baktığımız zaman ise bu noktada çok uzun süredir devam etmekte olan bir yarışın var olduğunu görebiliyoruz. Şuanda yer alan verilere göre ikinci sırada yer alan XRP ile üçüncü sırada bulunan Ethereum arasında toplam olarak piyasa hacmindeki fark 780 milyon dolar olarak duruyor. Ethereum ertelenmiş olan hard fork sonrasında 120 dolar civarında kalmayı başardı. XRP ise toplamda %1.31 oranında düşüş yaşadı ve 0.31 dolar olan birim fiyatıyla alıcılarını karşılıyor.

Şubat ayında kripto paralarda değişim olması bekleniyor. Çünkü ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Şubat ayı içerisinde VanEck’in yapmış olduğu Bitcoin ETF başvurularına artık bir cevap vermek zorundadır. Hem de Ethereum’da ertelenen hard fork’un artık yapılması planlanıyor. Şubat ayı bu yüzden kripto paralar için son derece önemlidir.