NYSE Kurucusu: Bakkt Bizim İçin Önemli

Kripto para sektörünün ve yatırımcıların uzun zamandır beklediği Bakkt projesine dair haberler gelmeye devam ediyor. Tüm dünyanın gözü bu projeye doğru ilişmişken, yeni bir açıklama daha geldi. Herkesin dört gözle beklediği platform Bakkt’ın kurucu liderleri arasında olan Jeff Sprecher, konuyla ilgili olarak bazı açıklamalarda bulundu. Bakkt’ı desteklemekte olan ve bununla beraber New York Exchange’in başındaki şirket olan ICE’nin, bu platrofma oldukça yüksek yatırımlar yaptığını ve önem verdiğini ifade eden Jeff Sprecher, detaylı açıklamalarda bulundu.

‘’Bakkt konusunda oldukça özverili bir çalışma içerisindeyiz. Aslında işin detayına baktığımız zaman, bizlerin geleneğine ters gelen bir çalışma. Bakkt’ın kendine ait ofisleri ve yönetim kadrosu bulunuyor. Onlar da şuanda inanılmaz bir çalışma yürütüyor. Bakkt’ın bizim için büyük bir girişim olduğunu ve bizler için önemli olduğunu sizlere söyleyebilirim. Şuanda yaptığımız her türlü işlem, dev şirketlerin ilgisini çekiyor. Bazıları yatırım yaptı, bazıları dinlemeyi tercih etti. Kısa bir zaman sonra, büyük şirketleri de göreceğiz.’’

Jeff Sprecher’e ek olarak konu ile ilgili bazı yorumlar yapan ICE’nin CFO’su Scott Hill şuanda ICE şirketi olarak Bakkt’a en büyük yatırımı yaptıklarını ve lider olduklarını söyleyerek, bazı demeçler paylaştı. ‘’ Şirket olarak Bakkt platformuna yaklaşık olarak 20-25 milyon dolar civarında  yatırım yaptık ve ana yatırımcı olarak bizler gözüküyoruz. Bakkt ile ilgili olan gelişmeleri sizlere anlık olarak aktarmaya devam edeceğiz.