Şampiyonların Maçına Litecoin Sponsor Oldu

Litecoin Vakfının, dünya yıldızlarının şampiyonluk maçına sponsor olduğu haberleri gündeme geldi. Jon jones ve Alexander Gustaffson ikilisi arasındaki UFC hafif ağır siklet şampiyonluğu için düzenlenen maçta sponsor olarak bir ilke imza attı.

Dünya Yıldızları

Dün öğlen saatlerinde yapılan açıklamayla ünlü Litecoin Vakfı, Ultimate Fighting Championship (UFC) karma dönüş satanları organizasyonunun düzenlenen etkinliğinin sponsoru olacağı gelen haberler arasındaydı. Vakıf yaptığı açıklamayla Jon Jones ve Alexander Gustafsson arasındaki UFC bu şampiyonluk maçının, resmi kripto para ortağı olduğunu kamuoyuna duyurdu. Ünlü Vakıf sponsorluğun dijital paraların geçerliliğini artırma uğraşlarının bir seçeneği olduğunu açıklayarak şunları söyledi: ‘Markaların ve kuruluşların kripto para ve Blockchain’e birlik olmaya devam etmesiyle birlikte bu teknolojinin ana akıma doğru yaklaşıyor olmanın bir göstergesidir’

2011 yılında Litecoin, eski Coinbase mühendisi başkanlarından Charlie Lee tarafından piyasalarda yer aldı. LTC 84 milyonluk sınırlı bir teşvike sahip, proof-of-work ile çalışan bir tür kripto para. Ancak Litecoin merkezli olarak idare edilemiyor. Litecoin Vakfı tarafından geliştiriliyor, Lee vakfın genel müdürü konumunda yer alıyor.