Ünlü Kripto Para Borsası Hacklendi! Tüm Detaylar

Yeni Zelanda merkezli olarak dünyanın en büyük kripto para borsaları arasında olan Cryptopia, hacklendiğinin bildirisini vererek gündem konusu yarattı. Bu sabah saatlerinde resmi twitter hesabından açıklama yapan borsa yetkilileri, önemli kayıplarla sonlanan bir güvenlik açığının olduğunu söyledi. Kaybın boyutu büyük olmasıyla beraber tokenlere de yansıdı ve kullanıcılara yapılan ödemeler ile ilgili herhangi bir net açıklama yapılmadı.

Sitenin destek blog sayfaları da dahil olmak üzere tüm yayın organları şuanda kapalı konumda. Siteye girildiği zaman kullanıcılar şu uyarıyı alıyor: ‘’ Cryptopia şuanda planlı bakım çalışması yapıyor. Yakında sizlerle buluşacağız.’’

Bu açıklamalara ek olarak kripto para birim hareketlerini ölçmekte olan Whale Alert Twitter hesabı, 13 Ocak tarihinde 2.44 milyon değerindeki 19.931 Ethereum ile beraber  1.18 milyon dolar değerindeki 48 milyon Centrality (CENZ) tokenlerinin Cryptopia’dan başka cüzdanlara aktarıldığını da öne sürdü. Bu transferlerin bilgisayar korsanları tarafından mı yoksa, borsa tarafından mı yapıldığı merak konusu oldu. Cryptopia aynı zamanda bu olayı devlet yetkililerine iletti ve soruşturma başlatıldığının bilgisini verdi.

Açıklamaya bakacak olursak derin bilgilerin de olduğunu söylemek isteriz. Cryptopia borsası soruşturma sonlanana kadar kapalı olacağını ve herhangi bir işlem olmayacağının da bilgisini verdi. Bu olayı olabildiğince çabuk çözmeye çalıştıklarını ve her adımda güncel olarak bilgileri, kullanıcılar ile paylaşacaklarını söyledi.