Zcash Kararı Herkesi Şoka Uğrattı: İsim Kökten Değişti

Kripto para haberleri gelmeye devam ederken, gizlilik odaklı olarak girişim olan Zcash üzerine yen, br haber daha geldi. Kripto paralar için 2019 yılı umut vaat ederken, bununla beraber olumlu-olumsuz gelişmeler de geliyor. Zcash’in arkasındaki Zcash Company’den gelen açıklama göre şirketin Electic Coin Company olarak yeniden markalaştığını ve yeni bir isme gittiğini iletti.

Açıklamanın detaylarında ise “nitelik için isim değiştiriyoruz.” Cümlesi kullanıldı. Bu gelişmeyle beraber toplumdaki herkes şaşkınlığını gizleyemedi. Çoğu kişi bunu korkunç bir hamle olarak niteledi.

Açıklama detaylarında buna ek olarak “Yasal olarak ismimiz daima‘Zerocoin Electric Coin Company LLC’ydi ve kendimize ‘Zcash Company’ ismini veriyorduk. Ancak şirket ‘Zcash’ değil de Zcash topluluğu ile oluşturduğumuz ve desteklediğimiz kripto para. Ayrıca biz kesinlikle Zcash vakfı değiliz. Vakıflar kar amacı gütmeyen kuruluşlardır. Biz sadece ismimizi değiştirdik.

Aynı misyonla devam ediyoruz ve misyonumuz; ekonomik özgürlük, fırsat ile herkesi güçlendirmek.” Dedi. Yine de gelen bu açıklamayla beraber toplum, bunu korkunç bir girişim olarak görüyor.