Avrupa Merkez Bankasından Çağrı

Facebook kripto parası libra dünyayı sallamaya devam ediyor. Para henüz piyasaya sürülmüş değil Ancak buna rağmen hakkında pek çok haber ve açıklama yapıldı. En son Avrupa Merkez Bankası yöneticilerinden  Benoit Coeure facebook kripto parası libra hakkında açıklamada bulundu. Coeure bu projenin bir an önce düzenlenmesi gerektiğini söyledi.

Hem kripto para sektörünün, hem de finans sektörünün yakında takip ettiği libra hakkında pek çok açıklama yapılmaya devam ediyor. Avrupa Merkez Bankası yöneticilerinden biri olan ünlü ekonomist Benoit Coeure da Fransa’da yaptığı bir açıklamada bu paranın düzenlenmesi gerektiğinin altını çizdi. Malı regülatör olarak com daha hızlı hareket etmek zorunda olduklarını söyleyen Coeure libranın da bir varlık olduğunu ifade etti.

Coeure libranın genel finans kanunları ile düzenlenmeyecek bir yapıda olduğunu vurguladı. Hatta bu ve benzeri kripto paralar günümüz finans sektörünün ve varlıklarının açıklarını da ele veriyor. Bu durumun bir uyarı alarmı olduğunu söyleyen Coeure mevcut işleyişi geliştirmeleri gerektiğini de vurguladı