Ripple Singapur’da Lisans Onayını Aldı!

Ripple, Singapur Para Otoritesi’nden tam teşekküllü dijital ödeme tokenleri lisansını aldığını duyurdu.

Şirket, Singapur merkez bankası tarafından büyük bir ödeme kuruluşu olarak faaliyet göstermek için tam lisans aldı ve Haziran ayında prensip onayını almıştı, bu da burada faaliyetlerine devam etme izni verdi.

4 Ekim’de yapılan açıklamada, Ripple’ın yerel şubesi Ripple Markets APAC’a Singapur Para Otoritesi (MAS) tarafından tam lisans verildiği bildirildi. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, açıklamasında “Singapur, inovasyon, tüketicinin korunması ve sorumlu büyüme arasındaki dengeyi sağlayan önde gelen fintech ve dijital varlık merkezlerinden biri haline geldi” dedi. Garlinghouse, ayrıca Singapur’un 2017’den bu yana firmanın Asya Pasifik genel merkezi olduğunu ve ülkenin Ripple’ın küresel işi için büyük bir öneme sahip olduğunu belirtti. Amerika Birleşik Devletleri merkezli Ripple, işinin %90’dan fazlasının yurtdışında olduğunu ve kripto destekli ürünlerini Asya Pasifik’e öncelik verecek şekilde benimsemeye devam edeceğini ifade etti.

Singapur lisansı, Ripple’ın dijital ödeme token hizmetleri sunmasına olanak tanıyor. Aynı lisansı alan diğer 14 kişi arasında Coinbase, Independent Reserve ve Blockchain.com gibi yerel kripto borsaları da bulunuyor.

Bu, Ripple için güzel bir gelişme. Daha önce, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından açılan davayı ele alan bir yargıç, düzenleyicinin davada ara temyiz başvurusunu reddetmişti.

Ripple (XRP) va obtenir une licence de fournisseur de paiements à Singapour  - ConseilsCrypto.com