Crypto.com ChatGPT Temelli Yapay Zeka Kullanıcı Asistanı Amy’i Piyasaya Sürdü!

AI kullanıcı asistanı, gerçek zamanlı token fiyatları, projeler ve tarihsel olaylar dahil olmak üzere endüstri içgörüleri hakkında kullanıcıları bilgilendirmek için kripto borsası tarafından başlatıldı. Crypto.com, Amy adlı yapay zeka arkadaşını duyurarak, kullanıcıları sektör hakkında bilgilendirmek için tasarladı. Bu AI pilotundan beklenen geri bildirimler gelecekteki yükseltmeler için entegre edilecek.

Yapay zeka, dünya çapındaki endüstrilerde yaygın olarak kullanılıyor. Crypto.com’un yapay zeka özelliği, diğer kripto para borsaları ve cüzdanları gibi alandaki diğer oyuncuların saflarına katıldı. Binance gibi diğer platformlar da kullanıcı eğitimine önem vererek yapay zeka sohbet robotlarını başlattı.

Öte yandan, Solana Labs, kendi ChatGPT tabanlı eklentisini duyurarak, blok zinciri verilerini almak için AI kullanarak cüzdan bakiyelerini kontrol etmek, jetonları aktarmak ve değiştirilemez jetonları satın almak için bu teknolojiyi kullanmaya başladı.

Bitget, Fetch.ai’nin iş ağını genişletmek için 10 milyon dolar taahhüt ederek, pazarlama konusunda danışmanlık sağlayarak ve diğer hizmetleri kullanarak Fetch.ai ekosistemini geliştirmeye yardımcı olacak.

Google'dan istifa eden Hinton'dan 'yapay zeka' uyarısı