Garanti BBVA Kripto Platformuna AVAX Desteği Ekliyor!

Garanti BBVA’nın Dijital Varlıklar Yönetim Kurulu Başkanı M. Çağrı Süzer, müşterilerin talepleri doğrultusunda yakın zamanda Avalanche c-chain ile AVAX coin desteğini platformlarına ekleyeceklerini açıkladı.

İstanbul’dan yapılan açıklamaya göre, Garanti BBVA, dijital dönüşüm çabaları kapsamında AVAX coin desteğini platformuna ekleyeceğini duyurdu.

Bankanın verdiği bilgiye göre, Garanti BBVA Dijital Varlıklar, kullanıcılarına kripto para cüzdanı ve alım satım hizmetleri sunan ‘Garanti BBVA Kripto’ mobil uygulaması aracılığıyla faaliyet gösteriyor.

Öncelikle Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve USD coin (USDC) gibi önemli kripto para birimlerini sunan platform, kullanıcıların yoğun ilgisi üzerine hizmet yelpazesini genişletmeye karar verdi. Bu kapsamda, Avalanche ağının yerel tokeni AVAX’ın platforma eklenmesi planlanıyor.

Banka, Türkiye’de aktif olan AVAX coin için kullanıcılara Avalanche c-chain desteği sağlamayı da hedefliyor.

Garanti BBVA Dijital Varlıklar Yönetim Kurulu Başkanı M. Çağrı Süzer, Türkiye’nin kripto para alım satımında dünya genelinde ilk beş sırada yer aldığını ve bu işlemlerin çoğunun sınırlı sayıda varlık üzerinden yapıldığını vurguladı.

Süzer, müşterilerin ihtiyaçlarına uygun ve basit şekilde varlıklarını saklayıp alıp satabilmeleri için Garanti BBVA Dijital Varlıklar şirketini kurduklarını hatırlatarak, “Garanti BBVA Kripto uygulamamız, ilk etapta müşterilere BTC, ETH ve USDC için hizmet sunan platformumuz, kısa sürede büyük ilgi gördü. Müşterilerimizin istekleri ve önerileri doğrultusunda yakın zamanda Avalanche c-chain ile AVAX coin desteğini de devreye alacağız ve AVAX sahiplerine öncelikle saklama hizmeti sunacağız, ardından alım satım hizmetlerimizi tanıtacağız. İlerleyen dönemlerde varlık çeşitliliğimizi ve kripto varlık portföyümüzü genişleterek hizmet altyapımızı geliştirmeye devam ederek bu alanda büyümeyi sürdüreceğiz” dedi.

Garanti BBVA Dijital Varlıklar, Avax Coin desteğini devreye alıyor -  Ekonomim