Hong Kong’da Bitcoin ve Ether ETF’leri Sessiz Bir Başlangıç Yapıyor!

Bitcoin ve Ethereum spot ETF’leri Hong Kong’da işlem görmeye başladı, ancak ilk gün işlem hacimleri Ocak 2024’te Amerika Birleşik Devletleri’nde kaydedilenlerin çok altında kaldı.

Altı yeni kripto ETF’si, Hong Kong Menkul Kıymetler Borsası’nın ilk gün kapanış zilinde toplam 87,58 milyon Hong Kong doları (12 milyon dolar) işlem hacmiyle kaydedildi. Bu rakam, ABD’deki Bitcoin ETF’lerinin ilk günündeki 4,6 milyar dolarlık işlem hacmiyle karşılaştırıldığında oldukça düşük kaldı. Hong Kong Menkul Kıymetler Borsası (HKEX) tarafından sağlanan verilere göre, China Asset Management, Harvest Global, Bosera ve HashKey tarafından yönetilen altı Bitcoin ve Ether ETF’si nispeten düşük performans ve ilgiyi yansıttı.

Bosera HashKey Bitcoin ETF’si ilk gün işlem hacminde 249.000 HKD’ye ulaşırken, Bosera HashKey Ether ETF’si kapanış zilinde 99.000 HKD’lik işlem hacmi kaydetti. China Asset Management (CAM) Bitcoin ETF’si ise daha iyi bir performans göstererek 4,6 milyon HKD’lik işlem hacmi sağladı. CAM’ın Ether ETF’si de kapanış zilinde 4,6 milyon HKD işlem hacmi kaydetti.

Wu Blockchain, daha önce, Bitcoin ve Ethereum spot ETF’leri için CAM abonelik boyutunun, alım-satımlar başlamadan önceki ilk döneminde 140 milyon dolar çektiğini bildirmişti.

HKEX, öncelikle 2022’nin sonlarında piyasaya sürülen kripto para vadeli ETF’lerine olan yatırımcı ilgisini vurgulamıştı. Üç “VA Vadeli İşlem ETF’si”, 2024’ün ilk çeyreğinde 529 milyon dolarlık net giriş sağladı ve bu, 30 Nisan’da spot BTC ve ETH ETF’lerinin piyasaya sürülmesiyle ilgili heyecanı artırdı.

Büyük Gün Yarın: Bitcoin ve Ethereum Spot ETF'ler Hong Kong'da Piyasaya  Sürülüyor! Şirketlerden Birinden İnanılmaz ABD İddiası Geldi - Bitcoin  Sistemi