St.Galler Kantonalbank SEBA Bank ile İsviçre’de Bitcoin ve Ethereum Sunuyor!

İsviçre’nin beşinci büyük kanton bankası olan St.Galler Kantonalbank (SGKB), müşterilere kripto para birimi satın alma ve ticaret yapma fırsatı sunuyor. Bu, ülkenin dijital varlıkların benimsenmesini, zengin müşterilerin ötesinde perakende tüketicilere genişleten bir hamle olarak dikkat çekiyor.

SGKB, 1868 yılında ülkenin doğusunda 35 şubeyle kurulmuş ve bölgesel banka kimliği taşımaktadır. Şimdi, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi dijital varlıkların saklanması ve ticareti için FINMA tarafından düzenlenen dijital varlık uzmanı SEBA Bank ile işbirliği yaparak kripto hizmetleri sunmaya başlıyor. SEBA Bank’ın yatırım çözümleri başkanı Christian Bieri’ye göre, ilk müşteriler bankanın varlık yönetimi müşterileri olacak, ancak perakende müşterilere ve diğer madeni paralar ile staking hizmetlerine yönelik planlar da bulunuyor.

İsviçre’de, genellikle özel müşterilere ve yüksek net değere sahip bireylere kripto hizmeti sunan bir dizi banka bulunuyordu. Ancak artık bu trend, kripto dostu bir ülke olarak tanınan İsviçre’deki perakende tüketicileri de kapsamaya yönelik olarak genişliyor.

Bieri bir röportajda, “Bu, perakende odaklı net bir şekilde katıldığımız ilk banka ve İsviçre’deki gelişmelerin bir örneği” dedi. “Bu, birkaç yıl önce varlık yönetimi ve özel bankacılıkla başladı ve şimdi perakende bankalarından da büyük ilgi görüyoruz.”

Ancak SEBA, perakende kripto bankacılığını destekleyen ilk şirket değil. Geçtiğimiz ay, düzenlemelere tabi işletmeler arası kripto uzmanı Sygnum, mobil tabanlı bir kripto teklifi sunmak amacıyla Zuger Kantonalbank ile bir ortaklık kurdu.

İsviçre Gezi Rehberi | Pegasus Hava Yolları