KT Corporation Yapay Zeka İçin Şaşırtıcı Yatırım Planı!

Güney Kore merkezli telekomünikasyon şirketi KT Corporation, yapay zeka yatırım planlarını duyurdu. KT, önümüzdeki beş yıl içinde yapay zekaya 5,7 milyar dolar yatırım yapmayı hedefliyor.

Yapay zeka teknolojisi, son yıllarda yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanmış ve kullanım alanı genişlemiştir. 2023’te kripto endüstrisi tarafından da benimsenen yapay zeka, birçok kripto şirketinin de vazgeçilmezi haline gelmiştir.

KT Corporation, önümüzdeki beş yıl içinde yapay zeka hizmetleri, araştırma ve geliştirme için 5,3 milyar dolarlık bir yatırım planını açıkladı. KT, 2025’e kadar yapay zeka işletmelerinden 764 milyon dolarlık yıllık satış geliri elde etmeyi hedeflemekte ve gelecekteki büyüme araçlarını güvence altına almayı ve yapay zeka rekabetini artırmayı amaçladığını belirtmektedir.

KT, bu hafta Seul Jung-gu’da Novotel Ambassador Dongdaemun otelinde bir basın toplantısı düzenleyerek yapay zeka odaklı robotlar, bakım ve eğitim stratejilerini açıkladı.

Ancak KT, yapay zeka endüstrisinde liderlik yarışında yalnız değildir. Yapılan bir araştırmaya göre, sektörün 2030 yılına kadar toplam değerinin 15,7 trilyon dolar olması öngörülmektedir. Amazon ve Microsoft gibi birçok teknoloji şirketi, yapay zekaya yatırım yapmaya başlamış durumdadır. Ayrıca, Adobe ve Zoom gibi şirketlerin de yapay zeka geliştirme konusunda önemli adımlar attığı söylenebilir.

Yapay zeka ve makine öğrenimi teknolojisi gelişmeleri