Coinbase CEO’su House Democrats ile İşbirliği Yapacak!


Coinbase CEO’su Brian Armstrong, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile devam eden dava sürecinde, bu Çarşamba günü, dijital varlık mevzuatıyla ilgili endişeleri tartışmak üzere House Democrats ile özel bir toplantı yapmaya hazırlanıyor.

Bloomberg’e göre, Armstrong, Demokrat yardımcılarına göre, bu Çarşamba günü Demokratlar Meclisi ile özel bir toplantı düzenleyecek.

Armstrong, toplantıda Yeni Demokrat Koalisyon adlı, ilerici politikaları destekleyen ve 100 merkez sol milletvekilinden oluşan bir grupla bir araya gelecek. Görüşme, dijital varlıklarla ilgili mevzuat çerçevesinde gerçekleşecek ve kripto para birimiyle ilgili vergi, ulusal güvenlik, mahremiyet ve çevresel kaygılar gibi önemli konuları ele alacak.

Bu toplantı, Coinbase’in SEC ile devam eden davası sırasında gerçekleşecek. SEC, Coinbase’in menkul kıymetler borsası olarak kaydolmamasının düzenlemeleri ihlal ettiğini iddia ediyor; ancak Coinbase bu suçlamayı reddediyor ve iddialara karşı çıkıyor.

Coinbase ise, SEC’in eylemlerinin “gücün kötüye kullanımı” olduğunu savunuyor. Ayrıca, dijital varlık endüstrisiyle ilgili açık federal yasal düzenlemelerin eksikliği ve CFTC ile SEC arasındaki uyumsuzluğu eleştirerek, açık dijital varlık yönergeleri oluşturulması çağrısında bulunuyor.

CFTC Komiseri Caroline Pham, Ripple davasının Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kripto düzenlemesi için önemli bir adım olabileceğini belirttiğinde, daha sıkı düzenlemeler hakkında görüşmeler yapıldı.

Bloomberg’e göre, Coinbase, kripto borsalarının düzenleyicilere nasıl kaydolması gerektiğine dair daha açık talimatlar sunabilecek iki yasa tasarısını düşünmeye teşvik etti. 2 Haziran tarihli Kongre başvurusu, dijital varlıkları çevreleyen otoritenin düzenlenmesini hedefliyor ve CFTC ile SEC arasındaki yetki boşluklarını kapatmayı ve ABD’nin finansal ve teknolojik inovasyondaki liderliğini desteklemeyi amaçlıyor.

Armstrong’un düzenlemelerin daha netleştirilmesine yönelik çağrısı, SEC incelemesiyle karşı karşıya kalan daha geniş bir kripto endüstrisi anlatısıyla uyumludur. Gensler’in kendisini geri alması gerektiğini belirterek, Blockchain Derneği, Başkan Gary Gensler’in, Bitcoin olmayan herhangi bir kripto paranın menkul kıymet olarak kabul edilmesine yönelik aşırı önyargı gösterdiğine dair görüşü paylaşıyor:

“SEC Başkanı Gary Gensler, farklı bir görüşe sahip olduğunu açıkça belirtti: ona göre, bitcoin dışındaki tüm dijital varlıklar menkul kıymetleri oluşturuyor, hikayenin sonu.”

Coinbase Review 2022: Exchange Fees, Safety & Referral Code