Bitcoin ETF Onay ile Yüzde 74 Artış Bekleniyor!

Ünlü milyarder Mike Novogratz’ın kripto para odaklı yatırım şirketi Galaxy Digital, spot Bitcoin (BTC) ETF onayının potansiyel etkilerini raporladı.

Galaxy Digital’ın araştırma görevlisi Charles Yu, 24 Ekim tarihli bir blog yazısında, ABD’de spot Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) başvurularının onaylanması durumunda beklenebilecek gelişmelere ışık tuttu.

Deneyimli araştırmacı, spot Bitcoin ETF onayının ardından gelecek ilk yılda 14 milyar dolarlık para girişinin beklendiğini belirtti. İkinci yılda bu miktarın 27 milyar dolara, üçüncü yılda ise 39 milyar dolara çıkmasının beklendiğini açıkladı. Bu varlıkların büyük çoğunluğunun kurumsal firmaların sektöre girişinden kaynaklanacağını vurguladı.

Charles Yu, Bitcoin ETF ürünlerinin, altın ETF’lerini baz alarak fiyat üzerindeki potansiyel etkilerini de değerlendirdi. ETF onayının ardından ilk ayda Bitcoin fiyatının %6,2 artacağını, bu artışın sonraki 6 aylık dönemde yavaşça değer kaybederek %3,7’lik bir yükseliş oranına gerileyeceğini öne sürdü.

Ayrıca, ETF onayının ardından 2 yıl içinde Bitcoin fiyatının %74 artacağını ve mevcut fiyat seviyesinden itibaren 59.200 dolara ulaşabileceğini belirtti.

Charles Yu, spot Bitcoin ETF’lerinin onayının gecikmesinin veya reddedilmesinin fiyat tahminini etkileyebileceğini vurguladı. Ayrıca, ETF onayının “ikincil” etkileri olabileceğini ve bunları şu anki hesaplamalarına dahil etmediğini belirtti. Yakın gelecekte, diğer küresel ve uluslararası piyasaların ABD’yi takip ederek benzer Bitcoin ETF tekliflerini onaylamasını ve daha geniş bir yatırımcı kitlesine sunmasını beklediklerini ifade etti.

Ünlü Milyarder, Dev İkili Hakkında Bunları Söyledi... — TradingView  Haberleri