JPMorgan Analisti: Bitcoin’deki Zayıflık Son Aşamada Gibi Görünüyor!

Nikolaos Panigirtzoglou, Bitcoin’de en kötünün geride kaldığına inanıyor. Son zamanlarda kripto pazarında olumlu haberler olduğunu kabul etti. Bitcoin fiyatı iki aydan kısa bir sürede yaklaşık %17 düştü. Bir JPMorgan analisti, Bitcoin fiyatında devam eden düşüş söz konusu olduğunda en kötünün geride kaldığına inanıyor.

Darbe alan tek şey Bitcoin değil. Nikolaos Panigirtzoglou, dünyanın en büyük kripto para birimindeki son zamanlardaki zayıflığı, olumlu haber olarak tasfiye edilen bir dizi uzun pozisyona bağlıyor. Bu uzun pozisyonlar arasında, beklemekte olan Spot Bitcoin ETF onayının azalmaya devam etmesi de bulunuyor. Ancak şunları da ekledi:

“Uzun pozisyonlardaki bu çözülme, başlangıç aşamasından ziyade son aşamasında gibi görünüyor. Sonuç olarak, yakın vadede kripto piyasalarında sınırlı olumsuzluklar görüyoruz. Ancak yatırımcılar kenarda duruyor ve düzenleyici netlik bekliyor. Kısmen Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, bugünkü araştırma notuna göre Ripple’ın lehine olan son karara itiraz etti.”

Temyiz, gelecek yıla kadar beklenmeyen bir sonuçla sonuçlanabilecek bir duruşmayla sonuçlanabilir. Bu durum, kripto için yeni bir yasal belirsizlik turuna neden olabilir ve onları süreç ortasındaki haberlere karşı duyarlı hale getirebilir.

JP Morgan İngiliz hisse senetleri için tavsiyesini değiştirdi - EKOTÜRK