Bitmain Hedef Olarak “2020” Dedi

Bitmain, Jihan Wu’nun aldığı yanlış kararlar ile zor bir döneme girmişti. Bunun ardından Wu’nun CEO’luktan ayrılmasının ardından Bitmain 2020 yılında tekrar eski günlere dönmek üzere hazırlık yapıyor. Bu habere yer veren South China Morning Post’ta yer alan bilgiler ise şu şekilde ‘’ Bitmain 2020 yılının mayıs ayında yaşanacak yarılanmaya umutlarını bağlamış durumda. Her dört yılda bir madencilik ödülleri yarıya inmekte, bunun ardından da Kripto para bitcoin bu tarihten itibaren yeni bir ralliye başlayabilir’’.

Bitcoin yatırımcılarının fiyatının yükseleceği konusunda oldukça iyimser oldukları görülmekte. Bunun nedeni ise her dört bir yılda yapılan yarılanma. Daha önce yaşanan yarılanma olayında ki tepkileri aynı şekilde piyasanın vermesi halinde ise yeni bir boğa koşusunun başlaması mümkün olabilir.

Bitmain yeni madencilik cihazlarını piyasaya süreceğini açıklamıştı. Bitmain bu hamlesi ile madencilik piyasasınıda yeni bir hareketlendirme oluşturmak istiyor. Oluşacak hareketlenme ile de ürünlerinin daha çok alıcı bulması Bitmain hedefleri arasında yer alıyor. Bazı uzmanlar bu hamlenin boğa zamanının gelmesi beklentisi yer almakta.