IBM Stellar İçin 6 Banka İle Anlaşmaya Vardı

Dünyanın en büyük bilişim devi olarak tanıdığımız IBM, Stellar blok zincirini kullanacak olan kaliteli ödeme ağı için 6 uluslararası çapta çalışma gösteren banka ile anlaştığının duyurusunu yaptı. Ağ, regüle edilmiş olan alanların eski olan bankacılık sistemlerinden daha ucuz ve pratik bir şekilde sınırlar arasında değer arttırmasına vadediyor. Açıklamanın detaylarında ise ülkenin resmi parası olan Peso ile desteklenen bir kripto para çıkaracak olan Filipinler bankası RCBC olduğu da söylendi.

Yakında diğer bankaların da isimlerinin açıklanması beklentiler arasında yer alıyor. Diğer bankalar ise Euro, Endonezya Rupisi, Kore Wonu ve Brezilya Reali gibi paraların dijital versiyonlarını çıkaracağını ihraç edeceklerini kaydetti. IBM ödeme ağı bugün itibariyle artık tamamen faaliyete geçti. Bunun yanında bankalar regülatör onayı beklemesinden dolayı World Wire üzerinde tek bir sabit kripto para yer alıyor. Bu paranın da ABD Doları’na endeksli Stronghold USD olduğunu söylemek mümkün.

Tüm bunların dışında kendi kripto paralarını ihraç etmelerine ek olarak, bankaların Stellar’ın blok zincirinin token’ı kullanma ihtimalleri de oldukça yüksek görülüyor. Açıklamanın detaylarına göre IBM’in ödeme ağı World Wire, zaman geçtikçe Stellar’a ek olarak diğer kripto paraları da destekleyebilir.