Garanti BBVA AVAX ile Çığ Gibi Geliyor!

Garanti BBVA Dijital Varlıklar, müşterilerine AVALANCHE (AVAX) desteği sunmayı planlıyor. Bu karar, Türkiye’de 18 milyondan fazla müşterisi bulunan Garanti BBVA’nın kripto cüzdan ve transfer hizmeti olan “Garanti BBVA Crypto”yu başlatmasıyla geldi. Garanti BBVA Dijital Varlıklar, yeni bir altcoin’i destekleme kararını duyurdu ve bu kapsamda müşterilerine AVALANCHE (AVAX) desteğini Garanti BBVA Crypto mobil platformu aracılığıyla sunmayı hedefliyor.

Garanti BBVA Dijital Varlıklar, başlangıçta Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve USD Coin (USDC) varlıklarının transferini, depolanmasını, takasını ve ticaretini sağlıyor. Şirket, bu varlıklara ek olarak her ay detaylı müşteri güvenliği incelemesi yaparak platformuna yeni varlıklar eklemeyi planlıyor ve Türkiye’nin yakından takip ettiği AVAX için c-chain desteğini devreye almayı hedefliyor. Yakında, yatırımcılar ve kullanıcılar Garanti BBVA’nın bu yeni hizmetiyle buluşacaklar.

Garanti BBVA Genel Müdür Yardımcısı ve Garanti BBVA Dijital Varlıklar Yönetim Kurulu Başkanı M. Çağrı Süzer, bu adımın, ülkemizin kripto ticaretindeki önemini vurgulayarak, müşterilerin taleplerine cevap vermek amacıyla Garanti BBVA Dijital Varlıklar’ı kurduklarını belirtti. İlk aşamada BTC, ETH ve USDC ile hizmet verdiklerini ve müşteri talepleri doğrultusunda yakında AVAX coin desteğiyle hizmetlerini genişleteceklerini söyledi. Süzer, gelecekte hizmet altyapılarını geliştirerek varlık çeşitliliğini artırarak kripto varlık portföylerini genişletmeye devam edeceklerini ifade etti.

Garanti BBVA kripto platformuna AVAX coin desteği ekliyor