“Lightning Network” İşlemi Bitcoin ATM’lerinden Yapılacak

Araştırmacı ve geliştirici olarak tanınmakta olan Felix Weis lightning network işlemini Hong Kong da bulunan bir bircoin ATM’sinden yapmayı başardı ve bunu sosyal medyadan takipçileri ile paylaştı. İşlemin videosunu yayınlayan Weis takipçilerinin bu işlemi nasıl yapacakları konusunda bilgi verdi. Bitcoin ağında işlem hızının düşük olmasının yanında işlem ücretinin yüksek olması bir sorun olarak yer almaktadır.

Bu sorunu çözmek adına da ligthning network protokolü geliştirildi ve bitcoin kullanıcıları da bu protokolü yakından takip etmeye devam etmekteler. Felix Weis ve onun gibi geliştirici olarak çalışan kişiler bu protokolü kullanarak deneyimlerini paylaşmaktalar. Bu protokolün amacı bitcoin yatırımcıları için teknik açıdan daha güvenilir olmasını sağlamaktır.

Felix Weis lightning network işlemini bitcoin ATM’sinden yaparak protokolün geliştirilmesine yardımcı olmakta yaptığı değerlendirmeleri de br rapor olarak yayınlamakta. En son yaptığı değerlendirmeler ile de bitcoinin puanını –C’den –B’ye çıkardı. Weis’in bu şekilde puanı yükseltmesi ile bitcoinin teknik açıdan daha güvenilir olduğunu da düşündüğünü ortaya koymaktadır.