SBF: Dolandırıcılık Davasıyla 150 Yıl Hapis Riski!

SBF’nin davası, Bernie Madoff’a benzer şekilde 150 yıl hapis cezası riskiyle karşı karşıya olduğu spekülasyonları gündeme getiriyor. Kevin O’Leary’nin FTX ile olan 15,7 milyon dolarlık promosyon anlaşmasının detayları da ortaya çıktı. O’Leary, gelecekteki girişimlerde Sam Bankman-Fried’ı destekleme taahhüdünde bulunuyor.

İflas eden FTX borsasının kurucusu Sam Bankman-Fried’in davası başladığından beri, kripto topluluğu eski kripto CEO’sunun 150 yıl hapis cezası alma ihtimali hakkında spekülasyon yapıyor.

Kripto fenomeni olan Andrew, yakın tarihli bir tweet’te SBF’nin mahkeme işlemleriyle ilgili yeni bilgiler edindiğini iddia etti. Andrew, savcılığın Bankman-Fried’a savunma anlaşması teklif etmediğini açıkladı.

Ayrıca Andrew, Adalet Bakanlığı’ndan (DOJ) bir kaynağın SBF’nin akıbeti hakkında önemli bir açıklama yaptığını iddia etti. Bildirilen DOJ kaynağına göre, Sam Bankman-Fried’a bile nispeten hafif bir ceza verilmesi durumunda dahi 30 yıl hapiste kalabileceği belirtildi.

Bu açıklama ayrıca, tarihin en kötü mali dolandırıcılık vakalarından biri olan ve 150 yıl gibi şaşırtıcı bir hapis cezasına çarptırılan Bernie Madoff ile benzerlik gösteriyordu.

Kripto topluluğunda dolandırıcılık vakalarını açığa çıkarmasıyla tanınan Coffeezilla, SBF meselesine odaklandı. Sam Bankman-Fried için bir savunma anlaşmasının olmadığını ve durumun potansiyel ciddiyetini vurguladı.

Ayrıca Coffeezilla, ayrı bir sohbet başlığında FTX’in önde gelen destekçilerinden birinin iflas eden CEO’dan aldığı büyük miktarı ortaya çıkardı. Coffeezilla, milyoner “Shark Tank” televizyon kişiliği Kevin O’Leary’nin, SBF’yi tanıtmak ve savunmak için saat başına yaklaşık 1 milyon dolar ödendiğini açıkladı. Ekran görüntüsüne göre O’Leary’nin, iflas eden FTX borsasını tanıtmak için “yirmi hizmet saati, 20 sosyal medya gönderisi, bir sanal öğle yemeği ve beş imza” sağladığı ve bu nedenle 15,7 milyon dolarlık bir ödeme aldığı iddia ediliyor.

SBF Admits Alameda Was Given Special Treatment