SBF’nin Brooklyn Hapishanesi’nde Haraçla İmtihanı


Sam Bankman-Fried’ın Brooklyn Metropolitan Detention Center’da tutuklu olduğu süre zarfında, eski New York mafyası infazcısı Gene Borrello, Bankman-Fried’ın güvenliğinden endişe duyduğunu ve hatta korunmak için başka bir mahkuma para ödemeyi düşündüğünü belirtti. Borrello, kripto blog yazarı Tiffany Fong’a 30 Kasım’da verdiği röportajda, Bankman-Fried ile cezaevi öncesinde vakit geçirdiğini ve hapishanede Bankman-Fried’ın kendisini koruyamadığını, bu yüzden endişelendiğini ifade etti.

Borrello, diğer mahkumların eski kripto patronunu çekingen ve “80 yaşındaki birinin vücudu ve parasına sahip biri” olarak gördüklerini dile getirdi. Bankman-Fried’ın bir mahkum tarafından korkutulmaya çalışılarak koruma amacıyla para ödemeye zorlandığı iddiasında bulundu.

Ancak Borrello, Bankman-Fried’ın Brooklyn Metropolitan Detention Center’da genel hücre nüfusundan ayrılan, zenginleri ve hükümet işbirlikçilerini barındıran özel birimde tutulduğunu belirtti. Borrello, Bankman-Fried’a sürekli olarak, kendisinin korunmaya ihtiyacı olmadığını ve kimseden bir şey ödemesi gerekmediğini söylediğini ifade etti.

Borrello, Bankman-Fried’ı korkutmaya çalışan mahkumla karşılaştığını ve bu durumun bir kavgaya dönüştüğünü, her ikisinin de 80 gün hücre cezası aldığını iddia etti. Bankman-Fried’la konuştuğunu belirten Borrello, Bankman-Fried’ın konuşurken çekingen ve gergin olduğunu, “Parayla neler yaptın? Saatinin markası neydi?” gibi sorular sorduğunu ve Bankman-Fried’ın bu sorulara cevap olarak “Apple Watch” ve “2020 model Toyota Camry” gibi yanıtlar verdiğini ifade etti.

Borrello, Bankman-Fried’ın servetinin (en yüksek olduğu dönemde 26 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor) hapishane nüfusuna uygun olmadığını ve başkalarının onu gasp etmeye çalışabileceğini belirtti.

How the media fell for SBF's deceptions | Fortune Crypto