SEC Bitcoin ETF’leri İçin Karar Tarihini Açıkladı: Önemli Günler Yaklaşıyor!

Bloomberg analisti James Seyyfart, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) spot Bitcoin ETF’lerine ilişkin karar tarihlerini paylaştı. Seyyfart, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, SEC’nin onay, reddetme veya ertelemeye ilişkin kararlarını vereceği zaman dilimlerini belirtti.

Seyyfart’a göre, bu durum muhtemel bir onayın 8 Ocak Pazartesi, 9 Ocak Salı veya 10 Ocak Çarşamba günlerinden birinde verilebileceği anlamına geliyor. Bu tarih aralığı, 5 Ocak ile 10 Ocak arasında olduğunu ifade etti.

Kripto para piyasasında, SEC’nin herhangi bir onay kararı vermesi beklenerek beklentiler fiyatlanıyor. Seyyfart daha önce yaptığı açıklamalarda, spot Bitcoin ETF’lerinin 10 Ocak 2024 tarihine kadar %90 olasılıkla onaylanabileceğini ve daha erken bir tarihte kararın açıklanabileceğini dile getirmişti.

Bununla birlikte, ETF beklentilerindeki artış, ProShares’in vadeli Bitcoin ETF’sine yönelik artan ilgiyi de yansıtıyor. ProShares, yönetim altındaki varlıkların (AUM) 1,47 milyar dolara yükseldiğini bildirmişti.

SEC, Yeni Spot Bitcoin ETF'si Başvurusu Hakkında Kararını Verdi! - Bitcoin  Sistemi