Sony Japonya’da Kripto Para Borsası Başlatacak!

Sony Group, Amber Japan’ı satın alarak kripto para piyasasına güçlü bir giriş yapıyor. Amber Japan, artık S.BLOX olarak yeniden markalandı ve bu yeni isimle kullanıcı arayüzünü geliştirerek WhaleFin hizmetini yenilemeyi, ayrıca yeni uygulamalar başlatmayı planlıyor. Sony, Japonya’nın düzenlenmiş kripto para piyasasında yenilikler yapmak için geniş kaynaklarını ve uzmanlığını kullanacak.

Sony Group, Japonya’nın en büyük ve en etkili şirketlerinden biri olarak, Amber Japan’ı satın alarak kripto para piyasasına adım attı. Oyun, müzik ve kamera sektörlerindeki başarılarıyla bilinen ve piyasa değeri 100 milyar doların üzerinde olan Sony, bu yeni hamlesiyle stratejilerinde büyük bir değişim sinyali veriyor.

Amber Japan, başlangıçta Amber Japan olarak bilinmiyordu. 2022’nin başlarında, Singapur merkezli Amber Group, Japonya’nın düzenlemeye tabi kripto para ticaret platformu DeCurret’i satın alarak adını değiştirdi. Ancak FTX’in çöküşü işleri karıştırdı ve Amber Group, ciddi mali sıkıntılarla karşı karşıya kaldı. Bu durum, Fenbushi ile şüpheli bir borç-sermaye işlemine yol açtı. Amber Group’un yatırımcıları arasında Temasek, Sequoia China, Pantera, Tiger ve Coinbase gibi büyük isimler bulunuyor.

Şimdi ise Sony, Amber Japan’ı S.BLOX ismiyle yeniden canlandırarak muazzam kaynaklarını ve uzmanlığını bu alana yönlendirecek.

Sony Bank Explores Creating A Stablecoin Pegged To The Yen