ProShares Bitcoin ETF’si 1,47 Milyar Dolarla Yatırımcıların Bitcoin’e İlgisini Çekiyor!


ProShares’in Bitcoin ETF’si (BITO), 1,47 milyar dolarlık bir varlığa ulaştı. Bu durum, ABD’de onay bekleyen Bitcoin spot ETF’leri için yatırımcıların ilgisinin arttığını gösteriyor.

ProShares’in Bitcoin Stratejisi ETF’si (BITO) şu anda 1,47 milyar dolarlık bir varlık değerine ulaşarak profesyonel yatırımcılar arasında Bitcoin’e olan ilgiyi yükseltti. Bu fon, Bitcoin’in performansına bağlı olarak değer kazanıyor ve ABD’de giderek popülerlik kazanıyor.

BITO, yatırımcıların düzenlenmiş bir şekilde Bitcoin’e yatırım yapmaları için bir araç olarak hizmet veriyor ve Chicago Ticaret Borsası’nda (CME) işlem görüyor. ProShares’ten Simeon Hyman, BITO’ya olan yoğun talebi, Bitcoin getirilerini hedefleyen ve tanıdık, düzenlenmiş bir seçenek olarak nitelendirdi. Bu ETF, başlangıcından bu yana ortalama 160 milyon dolarlık bir işlem hacmine sahip ve ABD’nin en üst %5’lik günlük işlem hacmi arasında yer alıyor. Gerçek zamanlı Bitcoin piyasa fiyatlarını izlemek, yatırımcılar için onu daha çekici hale getiriyor.

Haziran ayında sadece bir haftada, yatırımcılar BITO’ya 65 milyon doların üzerinde fon katkısında bulundu. Bu, bir yıldaki en yüksek rakamı temsil ediyor. Ayrıca, ABD’li düzenleyicilerin, BlackRock ve Fidelity gibi büyük yatırım firmalarının müşterilerine sunmaları beklenen Bitcoin spot ETF’sini onaylamaları beklentisi, kripto endüstrisinde bir artışa yol açtı ve Bitcoin’in fiyatını yükseltti.

ProShares Launches Firm's 1st Leveraged Thematic ETFs, UCYB & SKYU