Ripple UK Kripto Lisansı İçin Başvuruda Bulundu!

ABD SEC’ye karşı kısmi galibiyetinin ardından Ripple, Birleşik Krallık’ın Finansal Davranış Otoritesi’ne (FCA) kripto varlık firması olarak kayıt için başvuruda bulunduğunu belirtti.

Bir şirket sözcüsü, Cointelegraph’a yaptığı açıklamada, ödeme ağı ve teknoloji şirketi Ripple’ın kısa süre önce Birleşik Krallık Mali Davranış Otoritesi’ne bir kripto varlık şirketi olarak kaydolmak için başvuruda bulunduğunu ifade etti. Ayrıca, büyük bölgesel yatırımın bir parçası olarak İrlanda’da bir ödeme lisansı almayı hedeflediklerini belirtti. Birçok kripto şirketi, Birleşik Devletler’deki SEC’in yaptırım eylemleri dalgasının ortasında, düzenleyici netlik ve destekleyici bir iş ortamı arayışında İngiltere’yi tercih ediyor. Risk sermayesi şirketi Andreessen Horowitz (A16z) de politika yapıcılar ve FCA ile “aylarca süren yapıcı görüşmelerin” ardından ABD dışındaki ilk yeni ofisini Londra’da duyurarak, denizaşırı genişlemenin temel nedenini “öngörülebilir bir iş ortamı” olarak açıkladı.

Birleşik Krallık parlamentosu, ülkede kripto tarafından düzenlenen bir ortam oluşturmayı amaçlayan birkaç yasayı kabul etti. Haziran ayında, geleneksel varlıklara uygulanan aynı kurallar kapsamında kripto para birimlerine yönelik bir yasa tasarısı, kraliyet onayını alarak yasalaştı. Yeni yasa, Birleşik Krallık Hazinesi, FCA, İngiltere Bankası ve Ödeme Sistemleri Düzenleyicisine kripto işletmeleri için düzenlemeler getirme ve uygulama yetkisi veriyor.

Son zamanlarda yapılan bir başka gelişmede, milletvekilleri, yasa dışı amaçlarla kullanılan kripto para birimlerine karşı mücadele için yetkililerin yetkilerini genişletmeyi amaçlayan yasa taslaklarını tartıştı. Tasarı, yetkililerin kripto varlıklarına el koyma ve geri alma konusunda daha fazla esneklik sağlayan hükümler içeriyor.

Best US Exchanges For Ripple XRP Trading