E*Trade Kripto Paralara Hazırlanıyor

Bloomberg’in geçtiğimiz saatlerde yapmış olduğu bir habere göre çevrimiçi hisse senedi alım-satım şirketi olarak tanınan E*trade Financial Group, platformunda kripto para alım satım hizmetlerini eklemek için büyük bir hazırlık içerisinde. Şirketin ilk etapta Bitcoin ve daha sonra Ethereum üzerinden başlayacağı söyleniyor. Fakat ilerleyen günlerde diğer kripto paralara da geçiş yapılacak.

En büyük çevrimiçi hisse alım satım platformu olan E*trade’nin planlarını hayata başarılı bir şekilde geçirmesi durumunda, bu durumun kripto para kabulü için büyük bir adım olacağı söyeniyor. Kullanıcı sayısı ise 4.9 milyonun üzerinde olan şirketin aktifleri toplamı ise 65 milyon doların üzerinde yer alıyor.

E*Trade, hizmetlerinin arasında kripto paraları da eklemesi durumunda Robinhood gibi diğer çevrimiçi menkul kıymet ticareti platformların arasında boy gösteriyor olacak. 2018’in Mayıs ayında Robinhood, E*Trade’i kullanıcı sayısı açısından sollamış ve öne geçmişti. O sırada Robinhood’un kurucu ortağı olarak tanınan Baiju Bhatt, “Kripto paralar bizlerin büyümesine olanak verdi.” Sözlerini söylemişti.