CFTC’nin Vadeli İşlemlerin Onaylanması Konusunda ki Açıklaması Ether Fiyatında Yükseliş Sağladı

Kripto paralar arasında en değerli ikinci para olan etherin yükselmesini sağlayan etken Amerika Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu’nda yer alan bir yetkilinin yaptığı bir açıklama oldu. Bu açıklamaya göre ether için yapılan vadeli işlemlerin onaylanmasının gündemde olduğu.  Bu açıklamanın ardından güne 158 dolarlık bir değer ile başlayan ether hızlı bir yükseliş ile 176 dolara kadar çıktı.

CFTC yetkilisinin yaptığı açıklama da yer alan detay ise önlerine kabul görmesi mümkün olan bir porje ile gelinmesi olarak dikkat çekmekte. Bu açıklama ile birlikte ether ile birlikte onun blok zincirinde yer alan ERC20 tabanlı tokenlerinde yükselişe geçmesini sağladı.

Bu gelişmelerin ardından da etherin piyasa da ki işlem hacmi de 18.5 milyon dolara çıktı. Vadeli işlem onayını alması halinde etherin daha çok kullanılmaya başlanacağı da uzmanlar tarafından ön görülmektedir Bu kurum daha önce de bitcoin için vadeli işlem onayı vermiş ve bu da bitcoin için önemli bir yükseliş trendinin başlamasını sağlamıştı.